Jak podpořit prezentaci firemní kultury

Práce v příjemném prostředí

Leden je krom začátku nového roku také obdobím, kdy začínáme toužit po jaru. Krásné Vánoční dekorace nenávratně zmizely a interiér se zdá být trochu fádní. Šedá obloha a vytrvalá zima už ve většině z nás budí touhu po teplu a sluníčku, po dnech plných barev a vůní. A právě pro tento čas jsou nejvhodnějším povzbuzením a také ozvláštněním interiéru hrnkové a řezané květinové dekorace.

Hitem poslední doby je aranžmá v průhledné nádobě, ve které vynikne struktura rostliny včetně její kořenové části.

Řezaná či hrnková kvetoucí rostlina by v interiéru také rozhodně neměla chybět. Zejména v mrazivých dnech do něho vnáší příslib blížícího se jara.

Nezapomeňme však také na reprezentativní funkci takové aranže. Na první dojem o Vaší firmě má určitě vliv vzhled vstupních prostor, ať už to je recepce nebo vstupní hala a u nás v ateliéru při výběru nebo tvorbě aranžmá bereme v úvahu konkrétní místo. V případě vstupní haly je to nejčastěji přímo na podlaze, proto musí být aranžmá dostatečně velké a především vysoké, nejen proto, aby v prostoru nezanikalo, ale také aby bylo dost viditelné, a aby o ně příchozí nezakopli. Musí upoutat pozornost na první pohled.

Dalším takovým místem je recepce, kde by aranž měla být úměrná velikosti recepčního pultu a svým vzhledem zohlednit a podpořit architektonické uspořádání interiéru.

Posledním místem, které utváří dojem je terasa, která svou funkcí bývá mezistupněm mezi budovou a přírodou, kde trávíme čas za pěkného počasí, kdy chceme být venku. Aranžmá, která tam umísťujeme, jsou přirozená, nejsou komplikovaná a vyumělkovaná, aby nerušila okolní prostředí, a opět platí, že rozměrná aranžmá umísťujeme na zem a menší a nižší na stůl.

Náš tip na závěr - pugét z živých řezaných květin lze libovolně umístit skoro všude!